Tutuklu ve hükümlü kadınlara 8 Mart'ta açık görüş izni

Adalet Bakanlığı tarafından, Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen talimatla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tutuklu ve hükümlü kadınların aileleri ve birinci derecedeki akrabalarıyla açık görüş yapabilmesine imkan sağlanacak.

Tutuklu ve hükümlü kadınlara 8 Mart'ta açık görüş izni

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Adalet Bakanlığından tutuklu ve hükümlü kadınlara ilişkin önemli bir karar alındı.Alınan karara göre 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açık görüş düzenlenecek.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, imzalı genel yazıyla gönderilen talimata göre, ceza infaz kurumlarında bulunan tüm kadın tutuklu ve hükümlüler, açık görüşten faydalanabilecek. Kadın tutuklu ve hükümlüler, Dünya Kadınlar Günü'nde anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleri ile görüşebilecek. Açık görüşten kapalı cezaevlerinde bulunan 9 binden fazla kadın hükümlü ve tutuklu faydalanacak. Açık görüşler, yetişkin hükümlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve 1 saatten fazla, çocuk hükümlü ve tutuklular için 1 saatten az ve 3 saatten fazla olmamak üzere 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yaptırılacak.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN