MGM'den İstanbul için kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile İstanbul ve Balıkesir için kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar uyarısında bulundu. Bu açıklamanın ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mersin için kırmızı kodlu uyarı yaptı.

MGM'den İstanbul için kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden açıklama yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nin açıklaması şu şekilde:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden itibaren Marmara'da görülecek olan sağanak yağışların, İstanbul il geneli ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde (Bandırma, Marmara, Erdek, Manyas, Gönen) Salı (07.01.2020) günü gece saatlerine kadar kuvvetli (60-100 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"

MERSİN İÇİN KIRMIZI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden yapılan bu açıklama sonrası, Meteoroloji'den bir açıklama daha yapıldı. Vatandaşları kuvvetli meteorolojik hadiselere karşı uyarmak amacıyla başlatılan "renk kodu sistemi" kapsamında Mersin için kırmızı kodlu uyarı yapıldı.

Son değerlendirmelere göre, Mersin ve Adana'da, yarın sabah saatlerinden itibaren görülecek kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanağın, çarşamba sabah saatlerine kadar Mersin il merkezi ve kıyı ilçeleri ile Adana'nın batısında şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Bu kapsamda vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Antalya il genelinde, bu gece saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanakların, salı sabah saatlerine kadar il merkezi ve batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare), doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (75-150 kilogram/metrekare) olması öngörülüyor.

Akşam saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanakların, yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli (30-75 kilogram metrekare) olması bekleniyor.

Yarın sabah saatlerinde İç Anadolu'nun güneyinde görülecek kar yağışlarının, Antalya'nın doğusunun iç kesimleri, Isparta'nın güney ve doğu, Konya ve Karaman'ın güney, Mersin ve Adana'nın iç ve dağlık kesimleri ile Niğde'nin güney ilçelerinde salı gece saatlerine yoğun (20-50 santimetre) olması beklendiğinden başta İç Anadolu'yu Akdeniz'e bağlayan Alacabel ve Sertavul geçitleri olmak üzere buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Öte yandan bu akşam saatlerinden itibaren Marmara'da görülecek sağanağın, İstanbul il geneli ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde salı gece saatlerine kadar kuvvetli (60-100 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak 5 Ocak Pazar? Hava durumu nasıl? Meteoroloji son dakika

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir, Konya, Karaman, Sivas, Giresun ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden itibaren Muğla'nın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak 5 Ocak Pazar? Hava durumu nasıl? Meteoroloji son dakika

Bugün hava nasıl olacak 5 Ocak Pazar? Hava durumu nasıl? Meteoroloji son dakika

Bugün hava nasıl olacak 5 Ocak Pazar? Hava durumu nasıl? Meteoroloji son dakika

Bugün hava nasıl olacak 5 Ocak Pazar? Hava durumu nasıl? Meteoroloji son dakika

HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıkları konusunda önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR NASIL OLACAK?

Kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Muğla'nın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, gece saatlerinden itibaren Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli ve Bilecik çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden sonra kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı

İSTANBUL °C, 9°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı

KOCAELİ °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

EGE BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden sonra kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

AKDENİZ BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ADANA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor, yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı

İÇ ANADOLU BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas çevreleri ile gece saatlerinden sonra Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ BÖLGESİ'NDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ'DE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Giresun çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ'NDE HAVA NASIL OLACAK?

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 5°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ'NDE HAVA NASIL OLACAK?

Çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile Şanlıurfa çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

GAZİANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu

SİİRT °C, 5°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 8°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara, Ege’de tam fırtına; Batı Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: Batı Karadeniz’de 3,0 ila 4,0 m; Doğu Karadeniz’de 1,0 ila 2,0 m Görüş; İyi, fırtına anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (40 km/sa), akşam 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, akşam 3,5 m, gece 4,0 m, Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğlen 7 (60 km/sa), akşamdan itibaren 8 ila 10 (75-105 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, kuzeyi 5,0 ila 6,0 m, Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde güneydoğudan, akşam güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam 6 (50 km/sa), gece 8 (75 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0 m, batısı akşam 3,0 ila 4,0 Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
İstanbul'da son durum ne, hangi aday önde, Kurum mu İmamoğlu mu? İşte en güncel İstanbul seçim anketi
İstanbul'da son durum ne, hangi aday önde, Kurum mu İmamoğlu mu? İşte en güncel İstanbul seçim anketi
Avrupa Merkez Bankası’na göre Bitcoin’in adil değeri halen sıfır!
Avrupa Merkez Bankası’na göre Bitcoin’in adil değeri halen sıfır!
Fenerbahçe’nin ardından Galatasaray’da kupaya veda etti
Fenerbahçe’nin ardından Galatasaray’da kupaya veda etti
Yeni virüs hızla yayılıyor: Çocuklarda görülen hastalık konusunda aileler şaşkın…
Yeni virüs hızla yayılıyor: Çocuklarda görülen hastalık konusunda aileler şaşkın…
Çok Okunanlar
NBL Games, Amerika pazarına açılıyor! Türk oyun yapımcıları ilki başardı
NBL Games, Amerika pazarına açılıyor! Türk oyun yapımcıları ilki başardı
Murat Kurum ve Hüseyin Karakaya halka seslendi: Kartal, her bireyin hak ettiği yaşam kalitesine ula
Murat Kurum ve Hüseyin Karakaya halka seslendi: Kartal, her bireyin hak ettiği yaşam kalitesine ula
Emeklilik sistemine iki yeni düzenleme, 5 yıl erken emekli olma fırsatı! Kimleri kapsıyor? İşte tüm ayrıntılar
Emeklilik sistemine iki yeni düzenleme, 5 yıl erken emekli olma fırsatı! Kimleri kapsıyor? İşte tüm ayrıntılar
İstanbul'da son durum ne, hangi aday önde, Kurum mu İmamoğlu mu? İşte en güncel İstanbul seçim anketi
İstanbul'da son durum ne, hangi aday önde, Kurum mu İmamoğlu mu? İşte en güncel İstanbul seçim anketi
Yorumlananlar
Altında son durum ne, gram, çeyrek ve ons altın fiyatları ne kadar? 27 Şubat Salı güncel altın fiyatları
Altında son durum ne, gram, çeyrek ve ons altın fiyatları ne kadar? 27 Şubat Salı güncel altın fiyatları
Çok dikkat çeken anket! Hangisi daha başarılı Özgür Özel mi, Kılıçdaroğlu mu? Kimse sonuçlarda bu kadar fark beklemiyordu
Çok dikkat çeken anket! Hangisi daha başarılı Özgür Özel mi, Kılıçdaroğlu mu? Kimse sonuçlarda bu kadar fark beklemiyordu
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu önde? İşte Son seçimleri bilen araştırma şirketleri dahil 9 anket firmasının sonucu
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu önde? İşte Son seçimleri bilen araştırma şirketleri dahil 9 anket firmasının sonucu