Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2023 Taban Puanları (2 Yıllık)

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjan ve yerleştirme sayıları ÖSYM-YÖK ATLAS tarafından açıklandı. Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü TYT puanıyla öğrenci almaktadır ve eğitim süresi 2 yıldır. İlgili Bölümde öğrenci alımı yapan tüm üniversitelerin taban puan ve başarı sıralamalarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2023 Taban Puanları (2 Yıllık)

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü taban, tavan puanları 2023 ve Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü başarı sıralamaları açıklandı. TYT puanıyla öğrenci alan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü puanlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü 2023 TYT Taban Puanları ve 2023 Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı 2022 yılında Üniversitelere yerleşen adaylara aittir.

Haberimizde yer alan verilerin tamamı ÖSYM-YÖK ATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır ve ÖSYM tarafından yayınlanan yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir.

Tabloda Puanı ve sıralaması bulunmayan Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümleri kontenjanı dolmamış veya hiç tercih edilmemiş Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümleridir. Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümü TYT Puan türünden öğrenci almaktadır ve Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümünde 2 yıllık eğitim verilmektedir.

Diğer bölümlerin ve üniversitelerin taban puanlarına ulaşmak için LÜTFEN TIKLAYIN.

Üniversite
Adı
Bölüm TürüP. TürüKontenjan
/Yer
Taban PuanBaşarı
Sıra
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ( Bolu ) ( Devlet )Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği ( Örgün ) ( (2 Yıllık) )TYT20+1 / Dolmadı-11DolmadıDolmadı
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi ( Manisa ) ( Devlet )Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği ( Örgün ) ( (2 Yıllık) )TYT20+1 / Dolmadı-7DolmadıDolmadı

NOT: Eğitim hayatınız için çok önemli olan bu tercih döneminde herhangi bir hataya yer vermemek adına tercihinizi belirlemeden önce ÖSYM sistemindeki bölüm puanlarını kontrol ediniz. Bu sayfadaki tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bölge Gündem Haber verilerin doğruluğundan hiçbir şartta sorumlu tutulamaz.

2 Yıllık Bölüm Bazlı Taban Puanları

1.webp2.webp3.webp

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN