Hasta Bakımı Bölümü 2023 Taban Puanları (2 Yıllık)

Hasta Bakımı Bölümü 2023 yılı taban puanları, başarı sıralamaları, kontenjan ve yerleştirme sayıları ÖSYM-YÖK ATLAS tarafından açıklandı. Hasta Bakımı bölümü TYT puanıyla öğrenci almaktadır ve eğitim süresi 2 yıldır. İlgili Bölümde öğrenci alımı yapan tüm üniversitelerin taban puan ve başarı sıralamalarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hasta Bakımı Bölümü 2023 Taban Puanları (2 Yıllık)

Hasta Bakımı Bölümü taban, tavan puanları 2023 ve Hasta Bakımı bölümü başarı sıralamaları açıklandı. TYT puanıyla öğrenci alan Hasta Bakımı bölümü puanlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Hasta Bakımı bölümü 2023 TYT Taban Puanları ve 2023 Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı 2022 yılında Üniversitelere yerleşen adaylara aittir.

Haberimizde yer alan verilerin tamamı ÖSYM-YÖK ATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır ve ÖSYM tarafından yayınlanan yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre düzenlenmiştir.

Tabloda Puanı ve sıralaması bulunmayan Hasta Bakımı bölümleri kontenjanı dolmamış veya hiç tercih edilmemiş Hasta Bakımı bölümleridir. Hasta Bakımı bölümü TYT Puan türünden öğrenci almaktadır ve Hasta Bakımı bölümünde 2 yıllık eğitim verilmektedir.

Diğer bölümlerin ve üniversitelerin taban puanlarına ulaşmak için LÜTFEN TIKLAYIN.

Üniversite
Adı
Bölüm TürüP. TürüKontenjan
/Yer
Taban PuanBaşarı
Sıra
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ( Kütahya ) ( Devlet )Hasta Bakımı ( Örgün ) ( (2 Yıllık) )TYT--- / ---------
Sağlık Bilimleri Üniversitesi ( İstanbul ) ( Devlet )Hasta Bakımı ( Örgün ) ( (2 Yıllık) )TYT40+1 / Doldu-41227,599991.061.849
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ( Afyonkarahisar ) ( Devlet )Hasta Bakımı ( Örgün ) ( (2 Yıllık) )TYT40+1 / Doldu-41200,206711.450.100

NOT: Eğitim hayatınız için çok önemli olan bu tercih döneminde herhangi bir hataya yer vermemek adına tercihinizi belirlemeden önce ÖSYM sistemindeki bölüm puanlarını kontrol ediniz. Bu sayfadaki tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bölge Gündem Haber verilerin doğruluğundan hiçbir şartta sorumlu tutulamaz.

2 Yıllık Bölüm Bazlı Taban Puanları

1.webp2.webp3.webp

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN