Yaylacılık kültürünün yaşatıldığı ender bölgelerden olan ve denizden 2 bin 200 metre yüksekte olan Kadırga Yaylası'nda kubbesi ve çatısı olmayan camiyi görmeye ve Cuma namazı kılmaya her yıl binlerce vatandaş geliyor.
Görenler şaşıp kalıyor! Çatısı olmayan açık hava camisinde 562 yıldır insanlar çimen üzerinde namaz kılıyor
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Özkürtün Beldesi sınırlarındaki Kadırga Yaylası'nda Fatih Sultan Mehmet'in Cuma namazı kıldırdığı çatısı olmayan açık hava camisinde 562 yıldır insanlar çimen üzerinde namaz kılıyor.
YAYINLAMA:
GÜNCELLEME:
![Görenler şaşıp kalıyor! Çatısı olmayan açık hava camisinde 562 yıldır insanlar çimen üzerinde namaz kılıyor 1](https://cdn.bolgegundem.com.tr/gallery/14225_1.jpg)