Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "Aziz Türk milleti ecdadıyla kavgalı bir millet mi? Cumhuriyet dönemi de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır..."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Osmanlı Devleti'ne yönelik ifadelerini eleştirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "Aziz Türk milleti ecdadıyla kavgalı bir millet mi? Cumhuriyet dönemi de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır..."

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, dün gece İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla yapılan kutlamalardaki tepki çeken ifadelerine değinen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk milleti kendi ecdadına saygı duyanlarla, onları ihanetle suçlayanları birbirinden ayıracak. Memleketini işgal edenleri kötüleyecek bir cümle kurmayanlarla ecdadını kötüleyen nice cümleler kuranları bu millet vicdan terazisinde tartacak, bir kez daha mahkum edecektir." diyerek eleştirdi.

4f785904ca12d10ebf4d4f555fffa7b6.jpg

"TÜRK MİLLETİ, ECDADIYLA KAVGALI BİR MİLLET Mİ?"

Eleştirel ifadelerine devam eden Bozdağ,"Açıklamasında ecdadımıza saygısızlık yapan, onlara hakaret eden bir dil kullandı. İzmir'i ve ülkemizin önemli bir kısmını işgal eden 'Yunan mezalimi' diye kayıtlara geçen nice zulme imza atan Yunan'a dair tek bir cümle dahi kurmuyor. Ben buradan sormak istiyorum, aziz Türk milleti ecdadıyla kavgalı bir millet mi? Cumhuriyet dönemi de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır, Selçuklu da bizim ecdadımızdır. Bizim ecdadımızın tarihte ne kadar gittiğini tarih kitapları bile tam yazamıyor. Bilinen tarihe baktığınızda ordumuzun 2200 yıl gibi uzun bir kuruluş dönemini kutlayan bir Türkiye var. Eğer biz sadece dün meydana geldiysek binlerce yıllık ordumuzun kuruluşunu niye kutluyoruz? Malazgirt Zaferi'nin 951. yılını kutladık. Madem biz dün yoktuk, ecdadımız yoktu, niye 951. yılını kutluyoruz?" dedi.

"GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DE BİZİMDİR, SULTAN ABDÜLHAMİD DE BİZİMDİR, FATİH DE..."

Ülkemizin tarihinin bir kısmının bu denli yersiz ifadelerle yok sayılması ve saygısızık yapılmasının çok büyük bir kötülük olduğunun altını çizen Adalet Bakanı, "Anadolu topraklarını, inşallah kıyamete kadar yurt olarak bize emanet eden, kazanan Sultan Alparslan ve arkadaşlarıdır. Ondan sonra gelenler bu toprakları tahkim ederek, koruyarak bize emanet ettiler ve bu toprakları 20. yüzyılın başında işgalcilerden arındıran, onlardan kurtaran, onları denize döken, yeniden tartışmasız inşallah kıyamete kadar aziz Türk milletinin vatanı haline getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Burada Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bütün büyüklerimizi, kahramanlarımızı, liderlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir, Sultan Abdülhamid de bizimdir, Fatih de bizimdir, Yavuz da bizimdi, Ertuğrul Gazi de, Osman Gazi de, Sultan Alaeddin de, Sultan Alparslan da bizimdir. Bunların arasına kimse ayrım gayrım sokamaz.

Biz burada binlerce yıldır var olan bir milletiz. İnşallah kıyamete kadar da var olacak, hem bayrağımız hem devletimiz hem istiklalimiz hem birliğimiz ve dirliğimizle dimdik ayakta duracağız. Ecdadımızla hesaplaşma, onları kötüleme, onları milletin evlatlarının gözünde itibarsız hale getirmek isteyenler, uzun zaman bunun uğraşını verdiler. Kimi itibardan düşürebildiler? Hamdolsun hiçbirini itibardan düşüremediler. Bundan sonra da düşüremeyeceklerdir. Türk milleti kendi ecdadına saygı duyanlarla, onları ihanetle suçlayanları birbirinden ayıracak. Memleketini işgal edenleri kötüleyecek bir cümle kurmayanlarla ecdadını kötüleyen nice cümleler kuranları bu millet vicdan terazisinde tartacak, bir kez daha mahkum edecektir. Benim bundan hiç şüphem yoktur. Buradan Tunç Soyer'e ve onun gibi düşünen herkese bir kez daha söylüyorum. Bu milletin kendine de ecdadına da ne sizin ne sizin gibi düşünenlerin asla gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir. Bu millet bunlara asla izin vermeyecektir." ifadelerini kullandı.

1793280-1200x627.jpg

"YARALANAN VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN..."

Dün akşam saatlerinde Avcılar metrobüs istasyonu yakınlarındaki talihsiz kazaya da değişnen Bozdağ,"Kazada pek çok vatandaşımız maalesef yaralandı. Yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, acil şifalar diliyorum. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da bu kazayla ilgili gerekli adli soruşturmayı başlattı ve soruşturma da devam ediyor. Konunun hem idari hem de adli yönden incelemesi devam etmektedir. Bu incelemeler sonucunda da ortaya çıkan sonuca göre elbette gereği neyse o da takdir edilecektir. Bundan da şüphemiz yoktur." şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
0
1
0
0
0
1
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN