Zabıtalar Çocuğu Önünde Götürdüler Açıklaması

Erzurum'da zabıtalar şiddet gösteriyor yönünde ki paylaşımlara açıklık getirildi. Olayada zabıtalar adamı çocuğunun göz yaşları eşliğinde yaka paça götürüyorlar

Zabıtalar Çocuğu Önünde Götürdüler Açıklaması

Erzurum'da dilenci bir babanın zabıta ekipleri tarafından götürülmesi sırasında ağlayan çocuğu ile ilgili yapılan haberlerden sonra sosyal medyadan zabıtaların şiddet uyguladığı yönündeki paylaşımlara Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı. Belediye, dilenci S.S.'nin çocuğunu bir istismar aracı olarak kullandığını ve darp olayının yaşanmadığı bildirdi.

Zabıtalar Çocuğu Önünde Götürdüler Açıklaması

Merkez Yakutiye İlçesindeki Çaykara Caddesi üzerinde geçen 18 Ağustos'ta meydana gelen olayda oğlu ile birlikte dilenen bir kişi, esnafın şikayeti üzerine zabıta ekipleri tarafından yakalandı. İki kolundan tutan zabıta ekipleri dilenciden kimliğini vermesini ve topladığı parayı nerede sakladığını sordu. Zabıtalara yalvaran ve kaçmaya çalışan dilenci, ısrarla kimliğini sakladı ve paraları vermek istemedi.

Yaşananları büyük bir şaşkınlık içerisinde izleyen oğlu ise gelişmeler karşısında ağlamaya başladı. Çocuğun "Baba" diyerek ağlaması çevredekileri etkiledi. Engelliymiş gibi davranan, kaldırım üzerine yatırdığı oğlu ile dilenen kişi, görevliler tarafından hakkında işlem yapılmak üzere Zabıta Müdürlüğüne götürüldü.

Zabıtalar Çocuğu Önünde Götürdüler Açıklaması

Olayın ardından sosyal medyada zabıtaların dilenciyi darp ettiği yönünde asılsız haberler çıktığına işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanlığı, yazılı bir açıklama yaptı. Belediye tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nda görevli personelin, çocuğunu dilendirmeye çalışan bir babayı kaçarken yakalamaya çalıştığı durum, 'babaya şiddet uygulayan kamu çalışanları' başlığıyla sosyal medyada adeta bir algı operasyonu oluşturuldu. Olay, sosyal medyada ifade edilenin aksine şöyle gelişti: Iğdır'dan Erzurum'a gelen S.S.'nin çocuğunu bir istismar aracı olarak kullandığı ve dilendirdiği yönünde bir ihbarı değerlendiren zabıta ekipleri, duruma müdahale etmek amacıyla Çaykara Caddesi'ne sevk edildi.

Çocuğunu dilendiren baba, zabıta ekiplerini görünce evladını sokak ortasında bırakarak kaçmaya çalıştı. Bunun üzerine söz konusu kişiyi yakalamaya çalışan ekipler, herhangi bir darp olayı olmadan S.S.'ye müdahale etti. Herhangi bir şiddet olayının yaşanmadığı söz konusu durumla ilgili kamera kayıtlarının bulunduğu da belirlendi. Bazı çıkar odakları tarafından Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni karalamaya çalışıp haksız ithamlarda bulunan kişi ve gruplara asla itibar etmemesi gerekmektedir.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡