Tayfun Karali Kimdir | Zabıtayı Bayıltana Kadar Dövdü

Zabıta görevlisini bayıltana kadar döven Tayfun Karali Türkiye'ni gündemine oturdu. İşinden olmamak için sessiz kalan zabıta hastaneye kaldırıldı. Peki Zabıta görevlisini acımasızca döven Tayfun Karali kimdir? Sivas katliamını gerçekleştirenlerin avukatı.

Tayfun Karali Kimdir | Zabıtayı Bayıltana Kadar Dövdü

Tayfun Karali 1995 yılında Fatih Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak belediyecilik hayatına başladı. 1995-1999 yılları arasında Fatih Belediyesi’nde belediyecilik adına birçok başarılı projeye imza attı. (Zeyrek Evleri, Fener-Balat Rehabilitasyon Projesi, Eğitim Parkları vb.)

ZABITAYI DÖVDÜ

Bu kadar da olmaz dedirten vicdansızlık örneğini sergileyen isim İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’di. İBB Zabıta Daire Başkanı, kızdığı zabıta memuruna, bütün arkadaşlarının gözü önünde önce hakaret edip bağırıp, çağırdı. Bu hakaretlerin ardından da zabıta çalışanını tokatladı. Ekmek parasının derdinde olan zabıta ise işinden olmamak için bu şiddet karşısında sadece hazırolda bekledi.

Zabıta dakikalarca o hakaretler ve dayak karşısında sabretmeye çalıştı. Ancak bu sabır çok da fazla sürmedi. Fenalık geçiren zabıta, bir süre sonra yere yığılıp kaldı.

SİVAS KATLİAMI SANIKLARININ AVUKATI ÇIKTI!

Bu vicdansızlığı yapan Tayfun Karali'nin Sivas katliamı sanıklarının avukatı olduğu ortaya çıktı. 2 Temmuz 1993, bir katliam tarihi olarak hafızalara kazınmıştı. O gün, Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılmak için Sivas'a giden aydın ve sanatçılardan 33'ü, kaldıkları otelin yakılması sonucu hayatını kaybetmişti. Olayda iki otel görevlisi de yaşamını yitirmiş, iki saldırgan da ölmüştü.

Tayfun Karali Kimdir | Zabıtayı Bayıltana Kadar Dövdü

TAYFUN KARALİ KİMDİR?

Tayfun Karali, 1999 yılında Fatih Belediye Başkanlığı görevi için aday oldu. 1999 Yerel Seçimleri sonrasında, Mayıs ayı itibari ile Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı olarak memuriyete geri döndü. Fatih ve Beşiktaş belediyelerinde görev yaptığı dönemlerde başta madde bağımlılığı konusu olmak üzere; eğitim, kültür, spor ve yerel yöneticilik anlamında yurt içi ve yurt dışında birçok araştırma, seminer ve projeye aktif anlamda katıldı. Bu konularda yöneticiliğini yaptığı birçok Sivil Toplum Örgütü vasıtasıyla çalışmalar yürütmekte. Bizzat kurucusu olduğu sivil toplum örgütleri; İstanbul Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı, KOCAV, Mazlumder İst. Şb., Y.Ş.A. Balat Eğitim Spor Kültür Derneği‘dir. Yöneticisi olduğu ve faaliyetlerine katıldığı sivil toplum örgütlerinden bazıları da şunlardır; İstanbul Güreş İhtisas Kulübü Koruma Vakfı, Hukukçular Derneği, Y.S.S. Spor Kulübü, İstanbul Güreş İhtisas Spor Kulübü. Ayrıca 2000-2002 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Tayfun Karali Kimdir | Zabıtayı Bayıltana Kadar Dövdü

Karali, 1985-1991 yılları arasında Milli Takım seviyesinde güreş sporuyla uğraştı. Yirminin üzerinde müsabakada mili sporcu olarak Türkiye’yi temsil etti. 23.08.2004 – 05.05.2011 tarihleri arasında İstanbul Darülaceze Müdürlüğü görevini yürüttü. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı görevini sürdürmekte olan Karali, iki kız çocuğu babasıdır.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡