İstanbul'da iplik fabrikasında yangın

İstanbul Davutpaşa'da bulunan bir iplik fabrikasında büyük bir yangın çıktı. Sabahın erken saatlerinde çıkan yangın öğle saatlerine yakın güçlükle söndürüldü.

İstanbul'da iplik fabrikasında yangın

İstanbul Davutpaşa'da bulunan dört katlı bir iplik fabrikasında sabah saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Yangında çıkan dumanlar İstanbul'un bir çok noktasında görüldü. İtfaiye ekiplerinin büyük çabasına rağmen, iplik yapımında kullanılan kimyasal maddeler ve kuvvetli rüzgarın da etkisiyle yangın halen devam ediyor. Bölgede bir çok fabrika bulunurken, itfaiye erleri de yangının diğer fabrikalara da sıçramaması için büyük bir çaba gösteriyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in verdiği bilgilere göre yangın kısmen kontrol altına alındı. Yine ilk bilgilere göre fabrikada kimsenin bulunmadığını söyleyen Şahin, 'Yangının boyutları netleştikten sonra en sağlıklı bilgiyi o zaman vereceğiz' dedi.

VATANDAŞ OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bu sabah 06:45 sularında yangın ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına bir çok noktadan müdahale etti. Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede bütün fabrika binasını sardı. Yangın için İstanbul'un bir çok bölgesinden takviye ekipler geldi. Yangın nedeniyle çıkan yoğun dumanlar İstanbul'un bir çok noktasından görüldü. Polis ekipleri de fabrikadan düşen parçalardan kimsenin etkilenmemesi için olay yerindeki vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

VASİP ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

İtfaiye ekiplerinin büyük çabasına rağmen, iplik yapımında kullanılan kimyasal maddeler ve rüzgarın da etkisiyle yangın halen devam ediyor. Bölgede bir çok fabrika bulunurken, itfaiye erleri de yangının diğer fabrikalara da sıçramaması için büyük bir çaba gösteriyor. Bölgede bir çok ambulans ekibi de hazır bekletiliyor.
İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'daki büyük yangının kısmen kontrol altına alındığını ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. İstanbul Valisi Şahin'in açıklamaları şöyle:

"İçinde kimyasalların olduğu bir fabrika. Allah korusun bir yaralanma, zarar ziyan muhatabı olmamak bakımından da belirlenen güvenlik sınırları dahiline girilmemesini rica ediyorum.

''KISMEN KONTROL ALTINA ALINDI''

Burası bir iplik fabrikası. İçinde üretimin doğası gereği çeşitli kimyasallar var. kimisi üretilmiş bekleyen, kimisi ham madde olarak depolanan iki şer bin metrekareden beş katlı bir bina bu fabrika. Her bir katına arkadaşlarımız ayrı ayrı müdahale ediyorlar. Canla başla fedakarca çalışma yürütülüyor burada. Şu anda dışarıdan müdahale ediliyor. Soğutma çalışmaları safhasında artık içeriye girilir.

Kısmen kontrol altına alındığını öğrendim ben. Eldeki bilgiler, orada çalışanların ve fabrika yöneticilerinin verdiği bilgiye göre içeride kimse yok. Ama yangının boyutları netleştikten sonra en sağlıklı bilgiyi o zaman vereceğiz."

"YANGINA 185 PERSONEL MÜDAHALE ETTİ''

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre Davutapaşa'da iplik fabrikasında çıkan yangına İstanbul itfaiyesi 22 istasyon, 74 araç ve 185 personel ile müdahale ediyor.

İtfaiye ekiplerine Fatih Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Bahçelievler Belediyesi, Güngören Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi ve Esenler Belediyesinden toplam 9 adet su tankı ve Hamidiye A.Ş.'den 4 adet su tankı ile destek veriliyor.

CAN KAYBI VE YARALI YOK

Olay yerinde bulunan DHA Muhabiri Alper Korkmaz, yangına ilişkin yeni bilgiler verdi.

"Yangın kontrol altına alınmış diyemeyiz. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sürüyor. Arka tarafta bir yangın vardı orayı söndürdüler, ama ön tarafta yangın sürüyor.Bir vatandaş ile konuştum. Fabrikada 7/24 çalıştığını, yangın sırasında içeride işçilerin olduğunu ancak hiç kimsenin yara almadan dışarı çıktığını söyledi. 112 ekipleri de herhangi bir can kaybı ve yaralanma durumunun olmadığını belirttiler."

İstanbul'da iplik fabrikası yangını!

İstanbul'da iplik fabrikası yangını!

İstanbul'da iplik fabrikası yangını!

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡