28 MAYIS CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI BÖLGE GÜNDEM'DE

28 Mayıs 2023 İkinci Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonuçları, bolgegundem.com'un Seçim Sonuçları sayfasında yer alıyor. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun il il aldıkları oy sayısı ve oy oranı, YSK'nın yayın yasağının bitmesinin ardından burada yer alacak. Her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de seçim sonucunu anbean, kesintisiz ve canlı olarak bolgegundem.com'un Seçim Sonuçları sayfasından takip edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan Türkiye haritası üzerinden merak ettiğiniz ilin üzerine tıklayıp Recep Tayyip Erdoğan oy oranı ve Kemal Kılıçdaroğlu oy oranı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bununla beraber, merak ettiğiniz ilçenin Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları ekranını da görüntüleyebilirsiniz. 28 Mayıs İkinci Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonuçları anlaşılır grafikler, canlı seçim sonucu ekranı ve adayların oy oranı ile bolgegundem.com'da olacak. Oy sayımı biter bitmez "Seçimi kim kazandı?" ve "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mı Kemal Kılıçdaroğlu mu oldu?" sorularının yanıtlarını bolgegundem.com'dan dakika dakika ve güncel YSK seçim sonuçları verileri ile öğrenin!

İLK TUR SEÇİM SONUÇLARI

14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 49,52'sini alırken, Kemal Kılıçdaroğlu oyların yüzd 44,88'ini aldı.

Diğer adaylardan Muharrem İnce yurt içinde 216 bin 470, yurt dışında 15 bin 759, gümrüklerde 3 bin 554 oy alarak toplam 235 bin 783 oy ile geçerli oyların yüzde 0, 43'üne ulaştı.

Sinan Oğan yurt içinde 2 milyon 796 bin 613, yurt dışında 28 bin 218, gümrüklerde 6 bin 408 olmak üzere toplam 2 milyon 831 bin 239 oy alırken, geçerli oy oranı yüzde 5,17 olarak gerçekleşti.

başkanı aday seçim kartlarından” isterseniz de diğer sonuç tabloları üzerinden takip edebilirsiniz.